VANTAŞ MOZAİK A.Ş.

          Kurulduğu yıldan bu yana sürekli gelişme gösteren firma bölgenin Kalsit (CaCO3) değeri yüksek tek maden ocağı olma özelliğindedir. Kalsit Minerali birbirinden farklı Endüstriyel ürünlerde kullanıldığından müşterilerle sürekli işbirliği yapılmakta ve kalite sabit tutulmaktadır.

 

        Tesisde Primer ve Sekonder Kırma, Yatay ve Titreşimli Elekler , Yüksek Kapasiteli Silolar, Çeneli Kırıcı , Dik Milli Kırıcılar, Bantlı Konveyörler olmak üzere çeşitli makinalarla donatılmıştır. 

           Bölgede birçok Maden Ocağında ve tesisin ilk makine envanteri olan resimde de yer alan tek milden aldığı hareketle salınım yapması sonucu üzerinde konumlu eleklerden malzemeyi elde ederek üretim kapasitesi ve ürün kalitesi düşük ve dolayısıyla kalitesiz ürün ve istenmeyen sonuçları da oluşturmaktadır.

Sektöre kaliteli ürün ve hizmet vizyonu ile çıkılan yolda Ar-Ge çalışmları neticesinde bölgede ilk ve tek yatay elekli ve çift milden hereketle çalışan üretim kapasitesi yüksek olup kaliteli ürün elde edilmektedir.

” Yapı Kimyasalları sektöründe ürünlerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini geliştirici dolgu minerali olarak kullanılır. Yapışma gücünü artırır,kuruma zamanını kısaltır, ekonomi açışından işletme maliyetini azaltır. 

  • Elek Ebatları 2000×6000 mm 
  • Kat Adedi 3
  • Motor Gücü 2×15 kW
  • Titreşim Devri 1000 rpm
  • Ağırlık 17000 kg