1986 Yılında kurulan firma üç ayrı yerleşkede Dövme Çelik , Fason Parça Üretimi , Tarım Ekipmanları başta olmak üzere bir nihai üretim yapmakta.

İlk olarak Tarım Ekipmanları Ar-Ge ofisinde başladığım çalışmalara birbirinden değerli ekip üyeleriyle ilk görevim olarak Dip Patlatan ürününü araştırıp sunum ve çizim örneklerinin sunumu yapmak oldu. Tasarımları tamamlanan ve atölyede üretilen parçaların montajlanıp tarlada denemesi yapılana kadar geçen süreçte tarıma dair bilgiler edindim ayrıca Malzeme seçimi , Kalite , Üretim süreci gibi konularda bizzat tasarımını tamamladığımız ürünün hayat bulması ciddi tecrübeler edinmemi sağladı.

Üzerinde çalıştığımız ürünleri sürekli geliştirme adına tarla denemleri , müşteri yorumları ve atölye geri beslemeleri sonucu elde edilen bilgilerle dinamik Ar-Ge Ekibinin bir parçası olmak ve üretimin kolaylaştırılması , İş Güvenliği dahil bir mühendisin her detayı düşünmesi gerektiğini tecrübe edindim ayrıca hareketli bir ekipte başlamamın mesleğime de çok güzel katkısı oldu.

Kendimi geliştirme adına ikinci çalışma durağım üç yerleşkeyi de kapsayan ve mesleki hayatıma katma değeri yüksek Kalite Kontrol Birimi oldu.

Üretilen tüm parçaların gerek sahada gerekse Laboratuvar incelemelerini yaptığımız bu çalışma sürecinde CMM ,Micro Vickers , Penetrant gibi bir çok test ölçümleri yapma ve raporlama gibi metalurjik bilgileri ve becerilerini kazanma fırsatım oldu.

Başta Tarım Ekipmanları Ekibine sonra Kalite Kontrol Birimi başta olmak üzere bütün Doğanlar ailesine kendimi böyle geniş alanlarda çalışıp geliştirmeme fırsat sundukları için teşekkür ederim.

Sunum dosyasında çalışmalarımla ilgili daha detaylı bilgiler yer almaktadır incelemenizi tavsiye ederim.